İnteraktif, yenilikçi, yaratıcı teknikler ile eğitim ve etkinlikler

TİYATRO İLE EĞİTİM

Tiyatronun iletişimdeki üstün gücünü kullanarak başta iş güvenliği kapsamına giren konular olmak üzere, etkinlik ve eğitimler düzenlemekteyiz. İnteraktif tiyatro oyunumuz, oyunculuk dışında, ayrıca tecrübe gerektiren tür olan tiyatro sporu/doğaçlama metodunu kullanmaktadır. Böylelikle izleyiciler oyuna sürekli dahil olup, iş güvenliği kurallarını dinleyen değil, gösteren ve uygulayan taraf olmaktadır. Bu etkin eğitim modelimiz, firmanızın iş güvenliği kültürüne olumlu yönde katkı sağlayacaktır. Tiyatronun iletişimdeki üstün gücünü kullanarak başta iş güvenliği kapsamına giren konular olmak üzere, etkinlik ve eğitimler düzenlemekteyiz. İnteraktif tiyatro oyunumuz, oyunculuk dışında, ayrıca tecrübe gerektiren tür olan tiyatro sporu/doğaçlama metodunu kullanmaktadır. Böylelikle izleyiciler oyuna sürekli dahil olup, iş güvenliği kurallarını dinleyen değil, gösteren ve uygulayan taraf olmaktadır. Bu etkin eğitim modelimiz, firmanızın iş güvenliği kültürüne olumlu yönde katkı sağlayacaktır. İnteraktif tiyatro oyunumuzda, firmanızın iş güvenliği ve kurum kültürü bakımından, hassasiyet gösterdiği spesifik konuları da dahil edebilmekteyiz. Mevcut oyunlarımızın yanı sıra, personelinizin yaşadığı veya kurguladığı hikayeleri yönetmenlerimiz tarafından oyunlaştırıp, ister 2K tiyatro ekibi tarafından, istenirse kendi personelinizin oyunculuğunu yaptığı tiyatro oyun/skeçleri hazırlayabilir ve personelinize sunabilmekteyiz. Bu çalışma dışarıdan alınan hizmetten daha keyifli ve empatisi yüksek etkinlik olarak hafızalarda yer etmektedir.


YARATICI DRAMA İLE EĞİTİM

Davranış değişikliğine dönüşmesini istediğimiz her konuyu yaratıcı drama metodu ile aktarabilmekteyiz. “Yaşayarak Öğrenme” olarak tanımlanan yaratıcı drama yöntemi ile sunduğumuz eğitimlerimizin içeriği, hedef kitleye ve amacına göre belirlenir. Örneğin; iletişim sorunu yaşayan departmanlarda çalışan personeller, stresi yönetemeyen bakım onarım birimi, takım çalışmasında zorluk yaşayan ekipler vb. gibi, sorunun belirlendiği gruplara yönelik eğitimlerde, olumlu davranış değişikliği sağlanabilmektedir.Yaratıcı drama metodu; iletişim, takım kurma, birlikte çalışma, uyum, motivasyon, konsantrasyon, stres yönetimi, müşteri ilişkileri vb. gibi kişisel gelişim konularının yanı sıra iş güvenliği kültürü eğitimi de yaratıcı drama metodu ile etkin olarak verilebilmektedir. Yaratıcı drama metodu ile eğitimin amacını gerçekleştirmek için minimum iki buçuk saatlik atölyeler yapılmakta olup, katılımcı sayısı 12-24 arası tutulmaktadır. Bu eğitim yalnızca yaratıcı drama liderliği eğitimi almış eğitmenler tarafından verilebilmektedir.


RİTM DRAMA İLE EĞİTİM

Yaratıcı dramanın alt konularından olan ritm drama yöntemi, birlikte çalışmanın uyum ve ahengini hissettiren, en eğlenceli ve en verimli yöntemdir. Bedenimiz, müzik aletleri veya kullandığınız herhangi bir malzeme bu modülde kullanılmaktadır. Katılımcı sayısı ve eğitim süresi yaratıcı drama metodu ile aynıdır. Bu metod ile eğitim ayrıca verilebileceği gibi, yaratıcı drama metodu ile verilen eğitim içinde de uygulanabilmektedir.


MÜZİK/RİTM ETKİNLİKLERİ

Kullandığınız makine veya malzemeler, ürettiğiniz ürünler, atıklarınız veya artıklarınızdan, personeliniz tarafından bilinen bir şarkının çalınması ve seslendirmesini ve hatta firmanızın şarkısını ürettiğinizi düşünün. Şirket aidiyeti, bütünleşme ve takım çalışması açısından somut katkı sağlayan bu çalışma, yalnızca firmanıza özel gerçekleştirilmektedir.


UYGULAMALI EĞİTİM

İş başı eğitimleri, ergonomi, deprem, yangın, yüksekte çalışma vb. gibi pratik kazanılması gereken konularda uygulanan eğitim yöntemidir. Örneğin fizyoterapist eğitmenimiz tarafından ergonomi eğitimi verilmektedir. Hareket tarzı uygulamalı olarak verilirken, her katılımcının aktif olarak dahil olması ile refleksin de gelişmesi hedeflenmektedir.


KLASİK EĞİTİM

İletişim, stres kriz yönetimi, problem çözme, müşteri ilişkileri, konsantrasyon, takım kurma/bir olma vb. gibi kişisel gelişim konuları ile, çevre, enerji, iş güvenliği konularını içeren görsel ve işitsel sunum tekniklerinin uygulandığı eğitim yöntemidir.


SANATSAL ETKİNLİKLER

Kurumsal günlerinizde, örneğin; AİLE, İSG, ÇEVRE gibi özel günlerde, uygun içerikle farklı ve keyifli vakit geçirecekleri resim, kolaj, el sanatları gibi etkinliklerimiz ile, hedeflediğiniz kitleye(yetişkin veya çocuk) hem faydalı hem de eğlenceli etkinlikler düzenlemekteyiz.


SOSYAL SORUMLULUK ETKİNLİKLERİ

Ürününüze, hizmetinize ilişkin tanıtım ve bilgilendirme veya sosyal sorumluluk projesi olarak çevre, enerji, su vb. konularında ya da özel gruplar olan; kadın, çocuk, engelli vb. farkındalık çalışmaları ile tiyatro oyunu hazırlayabilir, yaratıcı drama eğitimleri düzenleyebilir, lokal ya da ülke bazında istediğiniz her bölgeye sizin için bu hizmeti sunabiliriz.